Pucharek pełen tropikalnych musów

Naszła mnie dzisiaj ochota na coś owocowego. W domu miałam banany, kiwi i mandarynki, więc postanowiłam stworzyć coś właśnie z tych owoców. Wszystkie zawierają mnóstwo składników odżywczych. Banany są źródłem potasu, witaminy C i błonnika. Mandarynki to bomba witaminowa, a kiwi oprócz potasu - którego zawierają trochę mniej niż banany -  są również źródłem witamin A, E i K, a także kwasu foliowego. Owoce te, nie dość ze są pyszne, to mają jeszcze zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a także na wygląd skóry. Nie pozostaje więc nic innego, jak wymyślać różne pyszności z bananami, kiwi i mandarynkami :) Ja dzisiaj stworzyłam sobie pucharek pełen tropikalnych musów :)
  • 3 mandarynki + kilka plasterków do dekoracji
  • 1 banan
  • 4 kiwi
  • 150 g serka homogenizowanego naturalnego

Wszystkie owoce obieramy ze skórek i w oddzielnych pojemnikach rozdrabniamy blenderem na gładką masę. do banana i do mandarynek dodajemy po połowie serka i dokładnie mieszamy. Tak powstałe musy układamy warstwami w pucharku, dekorujemy listkami mięty i plasterkami mandarynek. Podajemy mocno schłodzone. Z podanej ilości składników wyszły mi 4 pucharki.
Deser ten jest niezwykle orzeźwiający, a zarazem słodki dzięki naturalnej słodyczy owoców. I ma bardzo mało kalorii!!! Jeden taki pucharek to tylko 95 kcal. 

1 komentarze:

 

MAŁOPOLSKI APETYT

AGREGATORY

Durszlak.pl

Archiwum