Przystań Na Chwilę


Jakiś czas temu w Krakowie powstało bardzo fajne miejsce. Coś w rodzaju pubu na wolnym powietrzu. Miejsce to nazywa się Przystań Na Chwilę i jest zlokalizowane na Bulwarze Kurlandzkim nad Wisłą, za Mostem Kotlarskim idąc w stronę Nowej Huty. Przystań Na Chwilę to miejsce z leżakami, hamakami, stolikami ze szpul po kablach czy też z palet. Miejsce gdzie można kupić coś do picia, zjeść frytki, hamburgera czy pstrąga. Na terenie Przystani Na Chwilę znajduje się też stoisko z lodami. Ale Przystań Na Chwilę to przede wszystkim miejsce gdzie można posiedzieć na zielonej trawce nad Wisłą bez konieczności zabierania z domu własnego leżaka czy koca. 
Przystań Na Chwilę to miejsce tuż obok centrum Krakowa - od Rynku oddalone o niespełna dwadzieścia pięć minut spacerem. Tak więc to praktycznie środek miasta, a jednak z dala od zgiełku i hałasu. Można usiąść na leżaku i pokontemplować leniwie płynącą Wisłę, poleniuchować i zwyczajnie nic nie robić...
To też świetne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi czy znajomymi. Latem zdecydowanie przyjemniej jest posiedzieć na świeżym powietrzu, dlatego też z Gosią i Radkiem umówiliśmy się właśnie w Przystani Na Chwilę i zdecydowanie bardzo miło spędziliśmy wieczór :)
Przystań Na Chwilę leży tuż przy ścieżce rowerowej łączącej Nową Hutę z centrum Krakowa. Rowerzyści dotrą tu więc bez problemu. Ale jeśli nie jeździcie na rowerze lub nie lubicie spacerować, to się nie martwcie - również bez problemu dotrzecie do tego klimatycznego miejsca. Wystarczy, że podjedziecie tramwajem lub autobusem na Rondo Grzegórzeckie, a stamtąd do Przystani na Chwilę są zaledwie 3-4 minuty marszu. 
Podobno w ciągu dnia w Przystani Na Chwilę można poćwiczyć jogę, a wieczorami odbywają się koncerty i imprezy taneczne. To nowe miejsce na mapie Krakowa ma już wielu zwolenników, a wśród nich i nas, bo pomysł pubu na świeżym powietrzu wśród zieleni bardzo nam się podoba i na pewno jeszcze nie jeden raz się tam pojawimy. 
2 komentarze:

  1. Ale świetne miejsce! Nie znałam, fajnie, że napisałaś o nim:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Możemy się tam kiedyś umówić Gosia :)

      Usuń

 

MAŁOPOLSKI APETYT

AGREGATORY

Durszlak.pl

Archiwum