Targ Śniadaniowy


W każdą sobotę w Parku Krakowskim i w każdą niedzielę w Parku Ratuszowym w Nowej Hucie odbywa się Targ Śniadaniowy. To cykliczne wydarzenie podczas którego można zjeść śniadanie na świeżym powietrzu, spróbować różnych potraw czy zaopatrzyć się w produkty wytwarzane przez lokalnych producentów. Idea Targu Śniadaniowego jest prosta: wychodzimy poza mury własnych mieszkań i miło spędzamy weekendowe przedpołudnia, niespiesznie delektując się śniadaniem na łonie natury. Zachęcają do tego stoliki z obrusami w niebieską kratę ustawione na trawie, leżaki czy siedziska zrobione z palet. 
   


Wstyd się przyznać, ale mimo tego, że Targ Śniadaniowy w Krakowie odbywa się od końca maja, a na dodatek od siebie do Parku Ratuszowego mamy 5 minut spacerkiem, to w ostatni weekend dopiero po raz pierwszy pojawiliśmy się na tym cyklicznym wydarzeniu. Bo albo nas nie było w Krakowie, albo mieliśmy już inne plany na weekend, albo po prostu chcieliśmy się wyspać i zwyczajnie nie chciało nam się do południa ruszyć z domu... W końcu jednak nam się udało. Zapewne wpływ na to miał też fakt, że umówiliśmy się na Targu Śniadaniowym z moim kuzynem Maćkiem i jego dziewczyną Anią :) Mimo, że tuż obok siebie mamy Park Ratuszowy, to na śniadanie wybraliśmy się do Parku Krakowskiego.


Stoisk z jedzeniem było kilkanaście, ale Krzysiek czuł ich niedosyt - nastawił się, że będzie ich więcej :) Mimo to i tak zjedliśmy smakowite drugie śniadanie. Zaczęliśmy oczywiście od kawy, a poza tym skusiliśmy się na kanapkę z kozim serem i rukolą, oliwki z czosnkiem i pietruszką, tartę lawendową i baklavę, a zakończyliśmy na pysznych śliwkach. Miło spędziliśmy czas i zdecydowanie uważamy, że Targ Śniadaniowy to świetna inicjatywa. Poza tym duży plus dla organizatorów, za organizację Targu Śniadaniowego również w Nowej Hucie, która nie wiedzieć czemu, jest pomijana przy organizacji różnych kulinarnych wydarzeń. 


Poniżej kilkanaście smakowitych ujęć z sobotniego Targu Śniadaniowego w Parku Krakowskim.


   


    
   


   


   


   
   
   


   


   
Targ Śniadaniowy odbywa się od godziny 8 do godziny 16 w każdą sobotę w Parku Krakowskim i w każdą niedzielę w Parku Ratuszowym w Nowej Hucie. Na razie są plany, że wydarzenie to będzie miało miejsce do końca września, ale kto wie - jeśli pogoda dopisze, to może organizatorzy zdecydują się wydłużyć je również na październik? :) A Wy już byliście na Targu Śniadaniowym? Podoba Wam się ta inicjatywa?4 komentarze:

 

MAŁOPOLSKI APETYT

AGREGATORY

Durszlak.pl

Archiwum