Tort urodzinowy i przyjęcie w ogrodzie


Dzisiaj zamiast przepisu, pomysł na dekorację tortu urodzinowego i organizację przyjęcia w ogrodzie. Urodzinowe przyjęcie w ogrodzie marzyło mi się już od jakiegoś czasu i uznałam, że okrągłe 30. urodziny to idealna okazja, żeby to marzenie w końcu zrealizować.

Tort urodzinowy zrobiła mi moja Mama - poprosiłam ją, żeby był prosto udekorowany, więc Mama obłożyła go białą masą oraz obsypała wiórkami z białej czekolady, a żeby nie był zbyt monotonny, na wierzch dorzuciła kilka szafirowych kwiatów z masy cukrowej. Główną dekoracją tortu były proporczyki zawieszone na sznurku, tworzące napis: 30. urodziny Ani. Takie proporczyki można zrobić samemu w domu przy niewielkim nakładzie pracy i materiałów. Z kolorowego kartonu - u mnie biały w różowe paseczki - wycinamy kształt proporczyka, ale w taki sposób by można go zgiąć na pół i przykleić na sznurku. Takich proporczyków musi być tyle, z ilu liter ma się składać napis, a długość sznurka dopasowujemy do wielkości tortu. Następnie drukujemy na białej kartce potrzebne litery, przycinamy je, tak aby były ciut mniejsze niż proporczyki i przyklejamy w odpowiedniej kolejności. Następnie sznurek  - u mnie były to dwa sznurki - przywiązujemy do dwóch patyków do szaszłyków. Miejsca przywiązania sznurka możemy ukryć pod papierowymi kwiatuszkami lub innymi dekoracjami. Gotowy napis wbijamy w tort i gotowe. Dekoracja prosta, ale przyznajcie, że efektowna. A sam tort był bardzo dobry, przełożony masą na bazie bitej śmietany z owocami.
Przyjęcie zorganizowałam w ogrodzie u moich Teściów. Przygotowania do imprezy rozpoczęłam od zrobienia zaproszeń. Tak jak i napis na proporczykach, robi się je bardzo prosto, ale jeśli nie macie czasu, to z powodzeniem znajdziecie w internecie wiele osób, które zawodowo zajmują się tworzeniem zaproszeń, kartek itp. Karton z którego zrobiłam zaproszenia był taki sam jak proporczyki na tort. 
Pozostała cześć organizacji przyjęcia jest prosta. Wystarczy zaplanować menu i wybrać odpowiednie miejsce na ustawienie stołów i ewentualnie wykonać jakieś dekoracje. U mnie dekoracją był duży baner z napisem: 30. urodziny Ani. Baner kupiłam, ale można go samodzielnie wykonać w domu. Miały być również papierowe pompony, ale ze względu na pogodę stojącą pod znakiem zapytania, zrezygnowałam z wieszania ich. Można pokusić się również o dobrane kolorystycznie serwetki, słomki, kwiaty, czy osłonki na muffinki. Tak naprawdę, to jak będzie wyglądała dekoracja, zależy tylko od waszej wyobraźni :)   
   


2 komentarze:

 

MAŁOPOLSKI APETYT

AGREGATORY

Durszlak.pl

Archiwum