Piętrowy tort na 30. urodziny


Nie co dzień najlepsza przyjaciółka kończy 30 lat! Z Justyną znamy się od ponad 25 lat - taka przyjaźń to coś pięknego... Okrągłe urodziny Justyny koniecznie trzeba było uczcić jakimś specjalnym tortem. Dlatego też po raz pierwszy w życiu zrobiłam tort piętrowy i powiem Wam, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Zrobienie takiego tortu zajmuje trochę więcej czasu, ale pod względem trudności wykonania niewiele różni się od tradycyjnego jednopoziomowego tortu. Długo się zastanawiałam jak powinien wyglądać ten tort, ale w końcu zdecydowałam się na klasyczną elegancję. Buty i torebki - czy to co wszystkie kobiety uwielbiają najbardziej - były ozdobą tego tortu. Całości dopełniły czerwone wstążki. 

Obydwa torty to ciemny kakaowy biszkopt nasączony nalewką wiśniową oraz przełożony kremem na bazie serka mascarpone i konfiturą wiśniową z całymi owocami. Torty udekorowane są masą cukrową. 


   


Kochana Przyjaciółko jeszcze raz życzę Ci wszystkiego co najpiękniejsze!
Spełnienia wszystkich marzeń: tych dużych i tych całkiem małych, dużo
 miłości, uśmiechu każdego dnia i samych szczęśliwych chwil!
Sto lat! Sto lat! Sto lat! Sto lat! Sto lat! Sto lat! Sto lat!
:) :) :)
Drogi Czytelniku, jeśli wykorzystałeś ten przepis, zapraszam Cię do przesłania zdjęcia tortu na adres mailowy: anna.m.loska@gmail.com. Zdjęcie zostanie dołączone do albumu na Facebooku z potrawami wykonanymi przez Czytelników.0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

MAŁOPOLSKI APETYT

AGREGATORY

Durszlak.pl

Archiwum