Korzenne ciasteczka


Boże Narodzenie co raz bliżej, więc już najwyższa pora pomyśleć o słodkich prezentach dla bliskich nam osób. Prezentem, który ucieszy każdego łasucha są pachnące świętami korzenne ciasteczka. Jeśli spersonalizujecie je poprzez dodanie osobistych napisów, np. dla kochanej Babci, kocham Cię, jesteś dla mnie ważny itp., to gwarantuję Wam, że obdarowana osoba będzie taki prezent miała w pamięci bardzo długo!

  • 500 g mąki pszennej
  • 200 g cukru
  • 300 g masła
  • 4 żółtka
  • 1-2 łyżki przyprawy korzennej do piernika


Z podanych składników wyrabiamy gładkie ciasto i wkładamy je na około 30 minut do lodówki. Po tym czasie rozwałkowujemy je na grubość około 4 mm. Szklanką lub foremką wycinamy okrągłe ciastka. Za pomocą stempli i pieczątek na ciastkach tworzymy dowolne napisy lub wzory. Układamy je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i pieczemy przez około 8-10 minut w piekarniku nagrzanym do temperatury 180 stopni C. 
Drogi Czytelniku, jeśli wykorzystałeś ten przepis, zapraszam Cię do przesłania zdjęcia ciasteczek na adres mailowy: anna.m.loska@gmail.com. Zdjęcie zostanie dołączone do albumu na Facebooku z potrawami wykonanymi przez Czytelników.5 komentarze:

 

MAŁOPOLSKI APETYT

AGREGATORY

Durszlak.pl

Archiwum