Dolny Śląsk na talerzu - kawiarnia Zielona Sofa w Wałbrzychu


Ci z Was, którzy zaglądają na facebookową stronę Krainy rozkoszy podniebienia, wiedzą że drugi tydzień sierpnia spędziliśmy na Dolnym Śląsku.  Byliśmy już tam dwa lata temu - o tamtym wyjeździe możecie przeczytać TUTAJ. Dolny Śląsk ma jednak tyle atrakcji, że nie można się tam nudzić i miejsc do odwidzenia wystarczy nam jeszcze na nie jeden wypad. Jak to bywa podczas takich wypadów, obiady jedliśmy codziennie w innym miejscu i tym razem naprawdę fajnie trafialiśmy, mimo że były to zupełnie przypadkowe miejsca. Nie były to żadne wyszukane potrawy - po prostu dobra polska kuchnia. Ale już wśród deserów posucha: wszędzie tylko szarlotka z lodami albo bitą śmietaną lub lodowe desery. A mi się tak strasznie chciało ciasta czekoladowego... A tu ani w Kudowej-Zdroju, ani w Kłodzku, ani w Srebrnej Górze. Ostatnią nadzieją był Wałbrzych. Postanowiłam jednak poszperać w sieci za jakimś fajnym miejsce w okolicy Zamku Książ, gdzie można by usiąść, napić się dobrej kawy i zjeść coś innego niż szarlotkę. W taki sposób trafiłam na kawiarnię Zielona Sofa - miejsce oddalone od Zamku Książ o niespełna 10 minut jazdy samochodem.
Kawiarni takich jak Zielona Sofa w Krakowie mamy mnóstwo, ale na Dolnym Śląsku to pierwsza taka na którą trafiliśmy i z czystym sumieniem ją polecamy! Ogromny wybór kaw, rewelacyjne słodkości, przytulne kanapy i fajny ogródek - miejsce w sam raz na chwilę oddechu w czasie zwiedzania lub spotkanie z przyjaciółmi :)
   


Zamówiłam sobie specjalność Zielonej Sofy, czyli kawę z białym serem i chałwą - naprawdę dobra, a smak sera i chałwy jest wyraźnie wyczuwalny. Do tego mocno czekoladowe brownie z solonym karmelem i gałką lodów również o smaku solonego karmelu - porcja ogromna, a owoce świetnie kontrastowały ze słodyczą ciasta. Po takiej porcji moja zachciewajka na czekoladowe ciasto została w końcu zaspokojona. Krzysiek zamówił sobie waniliową rozkosz, czyli lody waniliowe zatopione w gorącej czekoladzie pod pierzynką z migdałów oraz klasyczne espresso i również był zadowolony z wyboru. 


   


   


   


Jak będziecie w Wałbrzychu to koniecznie zajrzyjcie do Zielonej Sofy!
Na pewno Wam się tam spodoba, a poza tym w miejscu z takim 
motto musi być fajnie, no nie? :)
A gdybyście się zastanawiali co można zwiedzić w Wałbrzychu oraz jego 
bliższych i dalszych okolicach, to podpowiedzi znajdziecie na poniższych zdjęciach.


Zamek Książ w Wałbrzychu.

           


Palmiarnia w Wałbrzychu. 

Stadnina Koni Śląskich w Książu.

    


Stadnina Koni Śląskich w Książu.

Góry Sowie i wejście na Wielką Sowę.

Twierdza Srebrna Góra


   


Góry Stołowe

   


Góry Stołowe

   


   


Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój

Podziemne Miasto - Kompleks "Osówka".

Zamek Grodno

   


Zamek Grodno

Kłodzko

Kłodzko

Kłodzko

Więcej propozycji miejsc do odwiedzenia znajdziecie TUTAJ.
Miłego zwiedzania i smacznej kawy w Zielonej Sofie :)


Dolny Śląsk - Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia!0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

MAŁOPOLSKI APETYT

AGREGATORY

Durszlak.pl

Archiwum