sobota, 7 października 2017

Malinowa chmurka


Gdzie jest ciepła i słoneczna złota jesień? Miejmy nadzieję, że jeszcze do nas powróci! A tymczasem na przekór deszczom i chłodom zostawiam Wam przepis na malinową chmurkę. Ciasto wbrew pozorom bardzo szybkie w przygotowaniu i błyskawicznie znika, więc trzeba się spieszyć z jedzeniem :) Przepis znaleziony na blogu Moje Wypieki.


czwartek, 7 września 2017

Pasta z bobu


Pasta z bobu - smaczna, niezwykle prosta i szybka w wykonaniu. Można ją przygotować zarówno ze świeżego jak i z mrożonego bobu. Świetnie nadaje  się jako dodatek do wszelkiego rodzaju pieczywa.


środa, 30 sierpnia 2017

Płatki ryżowe na mleku ze szpinakiem


Końcówka wakacji i w bonusie dwa dni urlopu - jest radość! Będą to dwa dni przyjemnego nicnierobienia! Zaczęłam je od pożywnego śniadania, czyli płatków ryżowych na mleku ze szpinakiem i owocami - pyszności! Szybko wrzucam dla Was przepis na bloga a potem słodkie lenistwo 😍

środa, 23 sierpnia 2017

Makaron z grillowanymi morelami i serem halloumi


Lato dobiega końca - wskazuje na to nie tylko kalendarz, ale i pogoda. Poranki są coraz chłodniejsze, a temperatura zdecydowanie spadła. Liczę jednak, że jesień będzie piękna i ciepła - taka prawdziwa polska złota. A tymczasem by przywołać jeszcze na kilka chwil lato, na obiad przygotowałam makaron z grillowanymi morelami i serem halloumi - obiad do zrobienia w kilka chwil, przywodzący na myśl słoneczne dni i popołudnia spędzone na grillowaniu. 


niedziela, 20 sierpnia 2017

Sernik na zimno z chia i mango


O zgrozo! Właśnie zobaczyłam, że ostatni wpis na blogu pojawił się równo miesiąc temu! Wybaczcie tak długą przerwę, ale sami wiecie jak jest: czas biegnie jak szalony, dużo się dzieje i doba na wszystko jest za krótka. Ale pędzę już nadrabiać zaległości i wracam do Was z przepisem na obłędny sernik na zimno z chia i mango. Przygotowałam go do pracy z okazji moich imienin i dziewczynom z pracy bardzo smakował - po takiej rekomendacji koniecznie musicie go przygotować! 


czwartek, 20 lipca 2017

Eton mess z letnimi owocami


Eton mess, czyli słodki bałagan. To bardzo dobry, a jednocześnie prosty i szybki w przygotowaniu deser - idealny na lato! Pierwotnie eton mess przygotowywano z truskawkami - ja użyłam jeszcze borówek amerykańskich i malin. W końcu mamy lato i mnóstwo owoców na wyciągnięcie ręki, więc po co się ograniczać, no nie? 


poniedziałek, 10 lipca 2017

Ciasteczka żaglówki


Wakacje trwają w najlepsze, a ja Wam jeszcze nie pokazałam ciasteczek jakie zrobiłam dla moich przedszkolaków na zakończenie roku szkolnego. Jako że miały to być ciasteczka kojarzące się z latem, postanowiłam upiec słodkie żaglówki. Dzieciakom bardzo się podobały i zniknęły w mgnieniu oka.


niedziela, 9 lipca 2017

Grzanki z kozim serem i truskawkami


Truskawki powoli się kończą, ale zanim jeszcze całkowicie znikną z targowych straganów, podrzucam Wam pomysł na szybkie i smakowite śniadanie. Chrupiące grzanki z kozim serem, octem balsamicznym i truskawkami będą idealnym początkiem dnia. 


sobota, 8 lipca 2017

Kazimierz Dolny na talerzu - zupa sałacianka


Zupa z sałaty - czyli sałacianka - to kulinarne odkrycie długiego czerwcowego weekendu. Cztery wolne dni spędziliśmy wtedy w Kazimierzu Dolnym, Lublinie i Sandomierzu. W Kazimierzu wybraliśmy się na wycieczkę po mieście z przewodnikiem. Wycieczka kończyła się kolacją podczas której mieliśmy możliwość spróbowania lokalnych potraw. Jedliśmy wtedy dwie zupy: sałaciankę i parzybrodę, cebularze, bociany - czyli pierogi z nadzieniem z ziemniaków oraz pierogi z nadzieniem z kaszy jaglanej, białego sera i mięty. Te ostatnie pierogi były świetne - z serem, kaszą i miętą - na pewno kiedyś je zrobię, ale to zupa z sałaty skradła nasze serca. Była genialna! Po powrocie do domu poszperałam w internecie w poszukiwaniu idealnego przepisu na sałaciankę - każdy był trochę inny. Ostatecznie nie zdecydowałam się na jeden - poniższy przepis jest wypadkową z kilku znalezionych przepisów. Zupa wyszła rewelacyjna, w smaku identyczna ja ta, którą jedliśmy w Kazimierzu. Jeśli jeszcze nie znacie tej zupy, to koniecznie ją ugotujcie! 


sobota, 1 lipca 2017

Muffiny z okazji narodzin dziecka


Czekoladowe muffiny
dla szczęśliwych rodziców Igorka.
Taki słodki dodatek do gratulacji dla rodziców
i prezentu dla maluszka. 

💗💗💗💗💗

poniedziałek, 26 czerwca 2017

Orzeźwiająca panna cotta z owocowym kawiorem o smaku rabarbaru i mirabelki


Upalne lato, gorący słoneczny dzień, żar leje się z nieba – przyznajcie, że tak jak i ja, macie wtedy ochotę na coś naprawdę orzeźwiającego! Na szczęście z pomocą przychodzi nam Łowicz i ich limitowana edycja owocowych syropów. Możemy je dostać w trzech wersjach smakowych: limonka i cytryna, rabarbar i mirabelka oraz grejpfrut z pomelo. Orzeźwiające, owocowe syropy świetnie nadają się do przygotowania napojów i cocktaili, a także jako dodatek do deserów, lodów czy drinków.

I właśnie do przygotowania deseru postanowiłam wykorzystać jeden z syropów Łowicz, ten o smaku rabarbaru z mirabelką. Syrop dodany do panna cotty subtelnie podkreśla jej smak, a owocowy kawior zrobiony z syropu zapewnia prawdziwe owocowe orzeźwienie. Jest to deser idealny na nadchodzące wakacyjne dni – zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Koniecznie wypróbujcie przepis!


środa, 21 czerwca 2017

Panna cotta z truskawkami


W tym roku zamiast urodzinowego ciasta, do pracy zabrałam panna cottę z truskawkami. Przyznajcie, że w czasie upałów chłodny deser jest przyjemniej zjeść niż najlepsze ciasto. A sama panna cotta świetnie komponuje się z truskawkami zarówno wizualnie, jak i smakowo. Z podanej ilości składników wyjdzie około 14 porcji deseru - jeśli chcecie zrobić mniej, wystarczy podzielić składniki na pół. 


czwartek, 15 czerwca 2017

Przekładany chlebek szpinakowy z płatkami kukurydzianymi


Przekładany chlebek z płatkami kukurydzianymi to kolejna śniadaniowa propozycja z płatkami kukurydzianymi - bo kto powiedział, że płatki można jeść tylko z mlekiem? :) Chlebek jest delikatnie słodkawy z wyczuwalnym kakaowym posmakiem, który zawdzięczamy właśnie płatkom. Świetnie smakuje z masłem lub ulubioną konfiturą.


Szpinakowe ślimaczki z płatkami kukurydzianymi


Szpinakowe zakręcone bułeczki z płatkami kukurydzianymi są idealne na śniadanie zarówno w domu jak i do zabrania ze sobą do pracy czy na wycieczkę. Zielone drożdżowe ciasto współgra kolorystycznie z brązowymi płatkami i podkreśla ich kakaowy smak. No i do tego uroczo wyglądają! Przyznajcie, że chętnie zasiedlibyście do takiego śniadania :)


poniedziałek, 12 czerwca 2017

Sałatka z pomidorami i kwiatami szczypiorku


Szczypiorek jeszcze kwitnie, więc czym prędzej zróbcie 
taką prostą i szybką sałatkę. Kilka składników
 i drugie śniadanie do pracy gotowe!


piątek, 9 czerwca 2017

Czekoladowe muffiny z żaglówkami


W ubiegły czwartek moje przedszkolne maluszki miały występ dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. I to nie jakieś tam zwykłe wierszyki i piosenki, ale prawdziwe przedstawienie z podziałem na role! I powiem Wam, że 3-latki doskonale dały sobie radę - jestem z nich dumna :) A po przedstawieniu na dzieciaki czekały czekoladowe muffiny z wakacyjnym motywem żaglówek płynących po jeziorze - ot taka mała nagroda za te wszystkie próby i za piękny występ.


sobota, 3 czerwca 2017

Jajecznica ze szparagami


Przepis banalny. Tak prosty, że aż trochę głupio go zamieszczać na blogu. Ale w końcu jednak się pojawił, bo okazało się, że nie wszyscy wiedzą jak przygotować jajecznicę ze szparagami. Szparagów nie trzeba specjalnie gotować, wystarczy pokroić je na kawałki i podsmażyć na maśle. Całość trwa dosłownie kilkanaście minut, więc jeśli jeszcze nie jedliście szparagów w jajecznicy, to koniecznie spróbujcie!


piątek, 26 maja 2017

Muffiny śniadaniowe z płatkami kukurydzianymi


Lubicie czasem zjeść płatki kukurydziane z mlekiem, bananem i żurawiną? Ja uwielbiam! Takie śniadanie jednak ciężko zabrać ze sobą do pracy czy gdzieś w plener. Dlatego też dzisiaj mam dla Was pomysł na płatki z bananem i żurawiną na wynos. Z połączenia płatków, bananów i żurawiny można upiec rewelacyjne muffiny, które świetnie nadadzą się i na śniadanie w domu i do zabrania ze sobą do pracy na drugie śniadanie.


czwartek, 25 maja 2017

Piegowate bułeczki maślane


Pewnie w ciągu tygodnia, tak jak i ja nie macie czasu na przygotowywanie fajnych śniadań. My ze śniadaniami szalejemy zazwyczaj w weekendy, gdy jest więcej czasu i na przygotowanie śniadania i na jego zjedzenie. Ale żeby w tygodniu nie było zbyt monotonnie, zawsze można w weekend przygotować coś co będzie idealne na śniadania w ciągu tygodnia. Tym cosiem są obłędne bułeczki maślane z płatkami kukurydzianymi - idealne na weekendowe rodzinne leniwe śniadanie, ale i również w sam raz jako przekąska do pracy w ciągu tygodnia. Koniecznie je upieczcie - na pewno nie pożałujecie! Płatki kukurydziane świetnie komponują się z maślanym smakiem bułeczek i wyglądają uroczo, niczym piegi :)


niedziela, 21 maja 2017

Omlet szpinakowy z płatkami kukurydzianymi kakao i miód


Omlet biszkoptowy ze szpinakiem i chrupiącymi płatkami kukurydzianymi kakao i miód to idealna propozycja na weekendowe rodzinne śniadanie. Zdrowo, smacznie i do tego pięknie! Zobaczcie jak uroczo na zielonym omlecie wyglądają piegi z kakaowych płatków kukurydzianych! Do tego jogurt naturalny, ulubione owoce i śniadanie gotowe.


sobota, 20 maja 2017

Kanapka z rakami i sadzonym jajkiem przepiórczym


To raczej pomysł niż przepis. Pomysł na kanapkę na ciepło z rakami i sadzonymi jajkami przepiórczymi. Będzie idealna na śniadanie na dobry początek dnia, a także na kolację. Skoro to tylko pomysł, to puśćcie wodze fantazji i użyjcie swoich ulubionych produktów, by stworzyć kanapkę swoich marzeń. 


środa, 17 maja 2017

Twaróg domowy z kwiatami szczypiorku


Pamiętacie przepis na domowy twaróg z zsiadłego mleka? Dzisiaj mam dla Was kolejny przepis na babciny domowy ser - tym razem ze świeżego krowiego mleka i śmietany, z dodatkiem kwiatów szczypiorku. Jak smakują kwiaty szczypiorku? Tak jak szczypiorek, a przy tym bardzo ładnie wyglądają. Świeże mleko możecie kupić na placu targowym lub od zaprzyjaźnionego gospodarza. 




  • 1,5 l świeżego mleka krowiego 
  • 375 ml śmietany 12% tł. 
  • ok. 20 kwiatów szczypiorku

Mleko przelewamy do garnka, mieszamy ze śmietaną i podgrzewamy na bardzo małym ogniu, tak aby mocno się ogrzało, ale nie zagotowało. Gdy w mleku zaczną się pojawiać spore grudki sera i zacznie się wytrącać serwatka, to znak aby ściągnąć mleko z palnika i odstawić do wystudzenia. Z kwiatów szczypiorku odrywamy płatki i dodajemy je do wystudzonego mleka - całość mieszamy. Wystudzone mleko odsączamy na sitku wyłożonym gazą przez kilka godzin - z wierzchu ser można lekko czymś docisnąć, ale pamiętajcie by nie odsączać go za bardzo, bo będzie zbyt suchy. I koniecznie nie wylewajcie serwatki, bo można jej użyć np. do upieczenia pysznego chleba. Gotowy ser odwijamy z gazy i schładzamy w lodówce. Przechowujemy go przez około 2-3 dni.


   


Drogi Czytelniku, jeśli wykorzystałeś ten przepis, zapraszam Cię do przesłania zdjęcia twarogu na adres mailowy: anna.m.loska@gmail.com. Zdjęcie zostanie dołączone do albumu na Facebooku z potrawami wykonanymi przez Czytelników.

niedziela, 14 maja 2017

Grzanki ze szparagami i przepiórczymi jajkami


Kolejna szparagowa propozycja - tym razem śniadaniowa. Chrupiące grzanki z zielonymi szparagami i przepiórczymi jajkami w przepiórkach. Proste w wykonaniu, a jakie efektowne! I smaczne!


czwartek, 11 maja 2017

Zupa z białych szparagów


To chyba najprostsza ze szparagowych zup, a jednocześnie rewelacyjna w smaku. Żeby ją ugotować potrzebujecie jedynie 3-4 produktów oraz soli i pieprzu. Koniecznie ugotujcie ją, póki sezon na szparagi wciąż trwa - na pewno nie pożałujecie!


niedziela, 7 maja 2017

Pęczotto ze szparagami


Wróciliśmy kilka dni temu z krótkiego urlopu, a na blogu nadal cisza. Jakoś nie mogę się odnaleźć po powrocie - chyba przez to, że tu tak zimno i deszczowo. Ale już nadrabiam zaległości i jako pierwszy po przerwie, na blogu ląduje przepis na pęczotto z zielonymi szparagami. Pęczotto świetnie sprawdzi się jako samodzielny posiłek lub jako dodatek do mięsa. Ja przygotowałam je na kolację gdy była u nas moja szwagierka Ela i zarówno Eli, jak i Krzyśkowi bardzo smakowało. Tak więc wiecie: sezon na szparagi wciąż trwa, więc koniecznie skorzystajcie z przepisu!


niedziela, 23 kwietnia 2017

Sałatka jarzynowa


Klasyczna sałatka jarzynowa, robiona chyba u każdego w rodzinie. Pamiętam, że w czasach mojego dzieciństwa była numerem jeden na wszelkich rodzinnych imprezach, a i obecnie bardzo często ją robimy - zwłaszcza przy okazji Wielkanocy czy Bożego Narodzenia. Z sałatką jarzynową jest jak z bigosem - niby podstawowy przepis ten sam, ale u każdego w domu sałatka ta smakuje inaczej.


Szynka z dzika pieczona w boczku


Chyba zgodzicie się ze mną, że nie ma jak domowa wędlina. Piekąc samodzielnie mięso do chleba, mamy pewność że nie jest ono nafaszerowane konserwantami ani polepszaczami, a poza tym możemy je doprawić tak jak lubimy. Na Wielkanoc przygotowałam szynkę z dzika pieczoną w boczku - wyszła bardzo dobra, więc śmiało możecie korzystać z przepisu.




  • 400-500 g szynki z dzika
  • kilka długich plastrów tłustszego boczku
  • kilka ziaren jałowca
  • 2-3 ziela angielskie
  • 4-5 ząbków czosnku
  • 2 łyżeczki słodkiej papryki
  • 2-3 łyżeczki ziół prowansalskich 
  • 2 łyżki oliwy
  • 50 ml wódki
  • 2 łyżki miodu


Przygotowujemy marynatę: ząbki czosnku ubijamy w moździerzu z ziarnami jałowca, zielem angielskim, słodką papryką i ziołami prowansalskimi. Do tak powstałej pasty dodajemy oliwę, wódkę oraz miód i całość dokładnie mieszamy. Mięso zalewamy marynatą i odstawiamy do lodówki na około 1-2 doby. Mięso wyciągamy z lodówki na kilka godzin przed pieczeniem, aby osiągnęło temperaturę pokojową. Pamiętajcie, że nigdy nie należy piec mięsa zaraz po wyciągnięciu z lodówki, gdyż z wierzchu szybko się spiecze, a w środku będzie wciąż surowe. Mięso obkładamy plastrami boczku i związujemy ciasno sznurkiem wędliniarskim. Mięso wkładamy do rękawa do pieczenia, a następnie do naczynia żaroodpornego i pieczemy w piekarniku nagrzanym do temperatury 200 stopni C. przez około 50-60 minut. Upieczone mięso, kroimy dopiero gdy wystygnie. 




Drogi Czytelniku, jeśli wykorzystałeś ten przepis, zapraszam Cię do przesłania zdjęcia szynki na adres mailowy: anna.m.loska@gmail.com. Zdjęcie zostanie dołączone do albumu na Facebooku z potrawami wykonanymi przez Czytelników.

wtorek, 18 kwietnia 2017

Jajka faszerowane pastą groszkową


Nie dość, że Wielkanoc tak szybko minęła, to jeszcze wiosna postanowiła zrobić sobie wolne i cały dzień dzisiaj padał śnieg... Kwiecień plecień i te sprawy - wszystko rozumiem, ale ten śnieg to już przesada! Na przekór zimowej pogodzie mam dla Was przepis na jajka faszerowane pastą groszkową w pięknym wiosennym kolorze. A do tego w tle na zdjęciach różowe kwiaty migdałka - to tak żeby przypomnieć wiośnie, że ma już wracać! Jajka przygotowałam na wielkanocne śniadanie.



środa, 12 kwietnia 2017

Omlet szpinakowy z boczkiem i pomidorkami


Omlet szpinakowy z boczkiem, serem typu bałkańskiego i pomidorkami koktajlowymi to świetny pomysł na pożywne i zdrowe śniadanie. U najczęściej pojawia się u nas przy okazji weekendu, ale jeśli macie przed pracą trochę czasu, to świetnie sprawdzi się i w tygodniu.



niedziela, 9 kwietnia 2017

Leśny mech


Chyba jestem maniakiem szpinakowym, bo dzisiaj kolejna szpinakowa propozycja. Popularne ciasto leśny mech jest i w końcu u mnie, ale trochę w innej wersji niż ogólnie znane. Mniej słodkie i z borówkami amerykańskimi zamiast ziaren granatu - swoją drogą co ma granat do mchu? Zupełnie mi to nie pasuje, dlatego użyłam borówek. W sezonie letnim proponuję je zastąpić jagodami, malinami i poziomkami - będzie wtedy prawdziwy polski leśny mech :)


wtorek, 4 kwietnia 2017

Portugalia na talerzu - Śniadanie w Lizbonie


Pobyt w Lizbonie wspominam z rozrzewnieniem... Gdy u nas było już zimno, pochmurno i deszczowo, w Lizbonie była piękna, słoneczna i bardzo ciepła jesień. W listopadzie chodziliśmy tam w koszulkach z krótkimi rękawami! Poza tym wypad do Lizbony był jednym z nielicznych razów, gdy w jednym miejscu spędziliśmy aż tydzień! Był czas na niespieszne zwiedzanie, leniwe snucie się uroczymi uliczkami Alfamy, Mourari i Bairro Alto oraz na wygrzewanie się w promieniach słońca nad brzegiem Tagu. No i oczywiści było mnóstwo czasu na poznanie Lizbony od strony kulinarnej. O samej kuchni portugalskiej i o tym co jedliśmy w Lizbonie i czy nam smakowało, napiszę Wam innym razem. Dzisiaj chcę Was zaprosić na lizbońskie śniadanie, które było idealnym rozpoczęciem każdego dnia w stolicy Portugalii. 


piątek, 31 marca 2017

Wesołe kanapki


Dzisiaj zamiast przepisu mam dla Was pomysł. Pomysł na wesołe i zdrowe kanapki. Przygotowywaliśmy je razem z dzieciakami w przedszkolu. Zabawy przy tym było co niemiara! To świetny sposób żeby przemycić warzywa często niechętnie jedzone przez dzieci - o ile szczypiorku nie zjedzą, to zielone włosy kanapkowego ludzika już tak! Poza tym wiadomo, że kanapki zrobione przez siebie smakują lepiej :)


poniedziałek, 27 marca 2017

Ciasto szpinakowe z kremem cytrynowym i bezą


Ciasto w kolorze soczystej zieleni z mocno cytrynowym kremem i  bezą szwajcarską. Idealne na pierwsze wiosenne dni! Upiekłam je dla Krzyśka do pracy - podobno początkowo wzbudziło obawy swoim kolorem - zupełnie nie wiem dlaczego, bo zielony to przecież taki ładny kolor, a szpinak to samo zdrowie :) Koniec końców jednak ciasto wszystkim smakowało, zwłaszcza Krzyśkowi, któremu marzyło się ciasto z cytrynowym kremem. Więc jeśli szukacie czegoś bardzo cytrynowego, to to ciasto będzie strzałem w dziesiątkę! 


czwartek, 23 marca 2017

Izrael na talerzu - Na izraelskim targu - cz. 2


Ja pewnie wiecie, podczas podróży uwielbiam odwiedzać lokalne targowiska. To właśnie na targu najlepiej można zobaczyć lokalny koloryt i wczuć się w klimat miejscowości w której akurat przebywamy. Oczywiście idealnie byłoby gdybyśmy trafili na targ dla miejscowych, a nie taki stworzony pod turystów. Niemniej jednak i tu i tu możemy zobaczyć ciekawe rzeczy oraz poznać lokalne smaki. Do tej pory zabrałam Was na marokański suk, na targ na Maderze, na targ w Helsinkach i na targ w Londynie. Dzisiaj zapraszam Was w podróż po izraelskich targowiskach. 


niedziela, 12 marca 2017

Twaróg domowy z zsiadłego mleka


Pamiętam Babcię dojącą krowę i smak jeszcze ciepłego mleka prosto od krowy. Mleka, które było używane nie tylko do picia. Ze śmietanki zebranej z mleka Babcia robiła masło, a z zsiadłego mleka ser, który odsączał się w specjalnej prasce. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać jak zrobić taki domowy smaczny twaróg - to naprawdę nic trudnego i nawet nie trzeba mieć świeżego mleka prosto od krowy, wystarczy takie sklepowe. Sami zobaczycie, że taki domowy ser smakuje dużo lepiej niż ten kupiony w sklepie. 


poniedziałek, 6 marca 2017

Carpaccio z buraków z kozim serem i nerkowcami


Carpaccio z buraków z kozim serem i nerkowcami to pomysł na kolację 
lub przystawkę, który skradnie Wasze serca i podniebienia. 


środa, 22 lutego 2017

Graffa - neapolitańskie pączki


Graffa to pączki rodem z Neapolu. Duże, z dziurką, jeszcze gorące obtaczane w drobnym cukrze. Od innych pączków oprócz wielkości i kształtu odróżnia je dodatek ziemniaków do ciasta oraz limoncello, które nadaje pączkom cytrynowy posmak i aromat. W Neapolu można je kupić prawie na każdym kroku. I to właśnie w Neapolu jedliśmy je pierwszy raz. Zachwyciły nas od pierwszego kęsa, więc gdy w Kukbuku trafiłam na przepis, to było wiadomo, że neapolitańską graffę zrobię kiedyś w domu. Jak to czasem bywa, przepis musiał swoje odleżeć i w tym roku w końcu je usmażyłam. Wyszły obłędne! W smaku takie same jak te które jedliśmy w Neapolu. 


piątek, 17 lutego 2017

Muffiny Red Velvet


Urocze babeczki Red Velvet. Czerwone i bardzo wilgotne. 
Przygotowałam je dla moich przedszkolaków z okazji 
występu na Dzień Babci i Dziadka - zniknęły 
błyskawicznie, więc sami rozumiecie: 
koniecznie musicie je upiec! 

czwartek, 16 lutego 2017

Szpinakowe bułeczki z rokitnikiem


Ostatnio szpinak u króluje u mnie w kuchni. Dzisiaj ukrył się w pysznych drożdżowych bułeczkach obficie nadzianych dżemem z rokitnika. Bułeczki w duecie z aromatyczną kawą tworzą pożywne i smakowite śniadanie!


wtorek, 14 lutego 2017

Jabłka w cieście z dżemem z czarnego bzu


Jabłka w cieście to jedno z tych dań, które zdecydowanie kojarzy mi się z dzieciństwem. Zazwyczaj robione przez Babcię - idealne smakowały o każdej porze dnia: i na śniadanie, i na obiad, i na kolację. Obecnie przygotowuję je od czasu do czasu, głównie na leniwe weekendowe śniadania. Dzisiaj jabłka w cieście w duecie z dżemem z czarnego bzu - bo przecież wiadomo, że jabłka i czarny bez to para idealna!


poniedziałek, 13 lutego 2017

Szpinakowe placuszki z dżemem z czarnego bzu


Tak bardzo tęsknię już za wiosną i słońcem, że nawet jedzenie ostatnio jest u mnie w kolorze soczystej zieleni... Kolejny tydzień lutego zaczynam od szpinakowych placuszków z dżemem z czarnego bzu. Zachwyciły mnie podwójnie: smakiem i wyglądem. Koniecznie wypróbujcie ten przepis!


niedziela, 12 lutego 2017

Tosty francuskie z dżemem z róży


Tosty francuskie to nic innego jak pieczywo maczane w jajku wymieszanym z odrobiną mleka i smażone na maśle na złoty kolor. Dzisiaj mam dla Was propozycję romantycznego, a może i trochę rustykalnego śniadania właśnie z tostami francuskimi. Głównym składnikiem, który nadaje całości smaku, jest dżem z róży. Śniadanie, które zachwyca smakiem i czaruje wyglądem - idealne na Walentynki. Również dlatego, że dzika róża ma pozytywny wpływ na nasz układ odpornościowy - a wiadomo przecież, że dla osób, które kochamy chcemy jak najlepiej. To śniadanie to takie trzy w jednym: smacznie, uroczo i zdrowo! 


sobota, 11 lutego 2017

Szpinakowe rogaliki nadziane rokitnikiem


Pamiętacie szpinakowe ślimaczki z dżemem z rokitnika? Tak nam posmakowało połączenie ciasta drożdżowego, szpinaku i rokitnika, że znowu je upiekłam. Ale żeby nie było nudno, to zamiast ślimaczków tym razem powstały rogaliki pełne nadzienia z pysznego dżemu. Rogaliki idealne zarówno na weekendowe leniwe śniadanie w domu, jak i do zabrania ze sobą i zjedzenia w drodze do pracy. 



piątek, 10 lutego 2017

Tarta z owocami morza


Tarta na cieście francuskim to chyba jedno z najszybszych
 dań obiadowych. Moja jest z owocami morza, 
ale możecie użyć dowolnych składników.


środa, 8 lutego 2017

Szpinakowe ślimaczki z dżemem z rokitnika


Jak wyglądają Wasze śniadania w ciągu tygodnia? Ja się przyznaję, że niestety najczęściej są to kanapki, które można szybko zjeść w biegu pędząc rano do pracy. Na dłuższe i bardziej wymyślne śniadania jest czas dopiero w weekend. Ale czasem mam już dość kanapek i kombinuję co bytu można zjeść równie szybko  jak kanapkę, ale żeby to jednak nie była kanapka. Ostatnio jako alternatywa dla kanapek powstały szpinakowe ślimaczki z ciasta drożdżowego nadziane dżemem z rokitnika. Śniadanie nie dość że smaczne, to jeszcze zdrowe, bo mamy tu i rokitnik i szpinak. Rokitnik znany jest z dobroczynnego wpływu na układ pokarmowy, a szpinak zawiera mnóstwo cennych mikroelementów. To co, skusicie się na zakręcone zielone ślimaczki? Upieczone dzień wcześniej będą jak znalazł na śniadanie. Śniadanie takie, że Łooo! Zapewniam Was, że smakują rewelacyjnie! 


środa, 1 lutego 2017

Żabie udka po francusku


Lubicie poznawać nowe smaki? Bo ja bardzo! Więc gdy tylko w jednym z marketów pojawiły się żabie udka, od razu je kupiłam. Postanowiłam przyrządzić je klasycznie, tak jak zazwyczaj podawane są we Francji. Był to nasz pierwszy raz z żabimi udkami i powiem Wam, że bardzo nam smakowały!

niedziela, 29 stycznia 2017

Czarne bułki


Myśl o upieczeniu czarnych bułek chodziła za mną już od jakiegoś czasu i w końcu znalazłam chwilę żeby je zrobić. Przyznajcie, że zwracają uwagę niebanalnym wyglądem. Świetnie nadają się do hamburgerów, albo po prostu jako świeże pieczywo do śniadania.